کنترل رفتار دیگران با استفاده از قانون جذب

کنترل رفتار دیگران با استفاده از قانون جذب

در این فایل صوتی پیرامون این موضوع صحبت شده است که آیا می توان باعث کنترل رفتار دیگران شد و آیا می توان حداقل رفتار دیگران نسبت به خودمان را کنترل کنیم؟ آیا رفتارهای یک فرد کاملا مربوط به اوست و یا ما نیز در واکنش های او دخیل هستیم؟

آیا می توان با استفاده از قانون جذب موجب کنترل رفتار دیگران شد؟

جالب است بدانید که ما به طرز عجیب و زیادی می توانیم برخورد دیگران با خودمان را کنترل کنیم. وقتی شما با خودتان آشتی، هماهنگ و رفیق باشید و وقتی با خودتان در صلح باشید، هر فردی با شما برخورد می کند، با شما خوش اخلاق است و خوب برخورد می کند.

برای مثال شما از موضوعی اعصابتان خورد است، و یکی از دوستانتان پیش شما می آید و شما با او رفتار خوبی ندارید ، اما در همان موقع فرد دیگری می آید با شما صحبت کند و شما اصلا برخوردتان شبیه به فرد اول نیست، انگار اصلا نمی توانید با او بد رفتار باشید، این نشان می دهد که برخی افراد وقتی آن ها را می بینیم حالمان خوب می شود و احساس خوبی به ما دست می دهد.

همه ی ما این لحظات را تجربه کرده ایم. این نشان می دهد که فرد دوم با وجود خود، درون خود و احساس درونی خود در صلح بوده است و وقتی نیز به سراغ ما آمده است ما دارای دو وجه بوده ایم، روی خوش اخلاق و روی بد اخلاق، و آن فرد قسمت مثبت شما را بیرون کشیده و با شما صحبت کرده، چطور می توان مانند فرد دوم شد.

چطور می توان با درون خود در صلح بود؟

مرحله اول :با تمرکز مدام روی ویژگی های مثبت خودمان که موجب عزت نفس شده و باعث می شود برای خود ارزش قائل شویم.

مرحله ی دوم : با تمرکز روی ویژگی های مثبت دیگران که باعث می شود با ما رفتار خوبی داشته باشند.

در این صورت همه تو را دوست دارند، همه با تو خوب رفتار می کنند و همه دوست دارند با تو حرف بزنند. حتی دشمنانتان هم جذب شما می شوند.

اگر فردی با درون خود ارتباط خوبی برقرار کند و با خود در صلح باشد تمامی افراد به سمت او جذب می شوند.

برای مثال حضرت علی (ع) نیز به همین شکل بوده اند و حتی دشمنان نیز اعتراف کرده بودند که به او علاقمند هستند .

و یا مثال دیگری پیرامون مادری است که دائما از نکات منفی فرزند خود می گوید، وقتی توجه به نکات منفی فرزند خود می کنید طبق قانون کائنات همان ها در زندگی شما افزایش یافته و هر روز رفتار فرزند شما بدتر خواهد شد.

در ارتباط با بحث تربیت فرزندان توصیه ی ما به شما این است که هرچه نسبت به تربیت و نکات منفی فرزندتان بی خیال تر باشید، آن نکات منفی کم کم کمرنگ شده و بیشتر نمی شود.

بنابراین اگر شما به صورت مداوم روی نکات مثبت خودتان و اطرافیانتان تمرکز کنید و توجه کنید و روی آن ها دقت نمایید، به افرادی برخورد می کنید که با شما خوب برخورد می کنند، حتی افرادی که با دیگران بد رفتار است، با شما خوش رفتار خواهد بود.

تمرین کنترل رفتار دیگران

تمرکز کنید روی نکات مثبت خودتان ، با نوشتن و سپاسگذاری کردن

تمرکز کنید روی نکات مثبت اطرافیانتان و در تنهایی به این نکات بیندیشید و اگر امکانش به وجود آمد نکات مثبت را به آن ها بگویید.

امیدوارم شاد و پیروز باشید.

در ادامه به فایل صوتی استاد الماسی که در ارتباط با این موضوع با مثال هایی ساده و زیبا بیشتر توضیح داده شده است، گوش فرادهید.

دانلود مخصوص کاربران عضو سایت است. برای نمایش لینک دانلود باید در سایت عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید !

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۸

مطالب دانلودی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *