لذت در حال زندگی کردن ، چگونه برخی افراد حال خود را فدای آینده نامعلوم می کنند

لذت در حال زندگی کردن ، چگونه برخی افراد حال خود را فدای آینده نامعلوم می کنند

در حال زندگی کردن یک هنر است. برخی افراد معتقدند ایران کشوری است که جای پیشرفت ندارد و زندگی در آن مایوس کننده است و شرایط کشور ما بسیار نامساعد می باشد و اگر به کشور های پیشرفته برویم خوشبخت خواهیم شد و …

لذت در حال زندگی کردن

در این فایل صوتی پیرامون موضوع زندگی کردن در حال مثال هایی به میان آورده شده و مخاطب آن تمامی افرادی هستند که همواره از شرایط فعلی خود ناراضی هستند و برای خوشبختی خود دائما شرط به میان می آورند.

به طور کلی ما لذت حال حاضر خودمان را مشروط می کنیم به چیزهایی که نیست. چیزهایی که نداریم. و به این طریق می خواهیم احساس بدبختی خود را جبران کنیم.فروید معتقد است که یکی از مکانیسم هایی که افراد برای سرپوش ناموفقیت های به کار می برند، جبران است .

یکی از راه های رسیدن به خواسته ها و اهداف، لذت بردن از حال حاضر زندگیتان است. من اگر در ذهنم این باشد که اگر بروم به یک کشور خارجی پیشرفته خوشبخت می شوم ، قطعا به آن جا که برود هم خوشبخت نمی شود. شما اگر فکر می کنید بروید آن جا موفق خواهید شد، آن جا هم به همین شکل است، چون خودت را داری با خودت می بری، چون وابسته هستی به عوامل بیرونی، وقتی خودت در کشور خودت، کار خودت، خانواده ی خودت موفق نشدی ، آن جا نیز موفق نخواهی شد.

برخی افراد که در ازدواج اول شکست می خورند، در ازدواج دوم شکست می خورند، در ازدواج سوم… چرا که دارند باورهایشان را با خود وارد رابطه های جدید می کنند. و عقاید و باورهای آن ها همان سرنوشت را برایشان تکرار خواهند کرد.

ما اگر از حال حاضر خود لذت نبریم، چه تضمینی وجود دارد که در یک کشور دیگر موفق شویم. شما دارید به نوعی از زیر مسئولیت شونه خالی می کنید ، فکر می کنید عوامل خارجی باعث موفقیت تو می شوند. و به نوعی در حال زندگی کردن را فراموش کرده ای.

برای در حال زندگی کردن باید از حال حاضر خود لذت ببری، باید در کشور خود به موفقیت برسی بعد به کشور دیگری بروی، باید دید خود را به زندگی تغییر بدهی تا موفق شوی.

خیلی راحت است که در شغلی که هستید، کشوری که هستید و رابطه ای که هستید باید به نکات مثبت خود در آن شرایط توجه نمایید.

برای در حال زندگی کردن یک تمرین خیلی عالی این است که یک دفترچه ی یادداشت نکات مثبت تهیه کنید و نکات مثبت واقعی را در آن یادداشت کنید و بعد درمورد آن ها صحبت کنید و پس از یک هفته نتایج آن را خواهید دید.

برای مثال فردی را تصور کنید که از شغل خود ناراضی است و قصد دارد شغل خود را عوض کند. وقتی دفترچه ای را بردارد و نکات مثبت محل کار خود را در آن یادداشت نماید، برای مثال بنویسد که فاصله ی آن تا خانه اش کم است، ساعت کاری اش مناسب است و … پس از مدتی به دلیل فرکانس  های مثبتی که ارسال نموده کائنات نتایج مثبتی را وارد زندگی او خواهند کرد. این نتایج به هر شکلی ممکن است خود را نشان دهد. ممکن است شرایط کار فعلی او بهتر شود، رتبه اش ارتقا یابد و یا شرایطی برای او فراهم شود که به راحتی تغییر شغل یافته و پیشرفت او در شغل دیگری باشد.

بنابراین اگر از شرایط فعلی خود ناراضی باشید و بهانه تراشی کنید و برای خوشبختی خود شرط به میان آورید ، حال خود را از دست داده و ممکن است هیچوقت هم خوشبخت و سعادتمند نشوید،در حال زندگی کردن یک هنر است، از لحظه به لحظه ی زندگی خود لذت ببرید،در کار، خانواده، همسر، کشور و … سعی کنید بهترین روابط را برقرار کنید و از پتانسیل های خود در جهت موفقیت استفاده کنید.

 

دانلود مخصوص کاربران عضو سایت است. برای نمایش لینک دانلود باید در سایت عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید !

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۸

مطالب دانلودی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *