علم بهتر است یا ثروت ؛ راهکار ثروتمند شدن

علم بهتر است یا ثروت ؛ راهکار ثروتمند شدن

علم بهتر است یا ثروت ؟در این فایل صوتی به یک باورغلط اشاره شده و راهکار ثروتمند شدن را تغییر این باور دانسته است.

حتما این سوال برای شما نیز آشنا می باشد. موضوع انشای علم بهتر است یا ثروت یکی از موضوعات ثابت انشا در دوره ی تحصیل تمامی ما بوده است. همه ساله معلمین این موضوع انشا را برای دانش آموزان مطرح می کنند. و همه ی دانش آموزان انشایی با مضمون علم بهتر است را می نویسند. چرا که تمامی ما در جامعه ای بزرگ شده ایم که بر این باور هستند که ثروت خوب نیست و ثروتمندان افرادی ستمگر و خودخواه هستند.اما معلمین و فرهنگیان افرادی عالم و آگاه هستند.

پدران، مادران ، معلمان و تمامی اطرافیان ما بر این باور بوده اند که ثروت خوب نیست و این باور را به ما انتقال می دهند . آن ها معتقدند پول باعث بدبختی می شود، پول ماندگار نیست، پول موجب فلاکت شده و افراد ثروتمند در زندگی خود مشکلات زیادی دارند.

در این فایل صوتی استاد الماسی به این موضوع اشاره می کنند که خانواده، جامعه، معلمین، باورهای مذهبی و رسانه چگونه باعث شده است که باورهای غلط برای ما ایجاد شود و همین باورهای غلط است که باعث تنگدستی و فقر افراد می شود.

مثالی در راستای تاثیر رسانه بر روی باور خوب نبودن ثروت نیز آورده شده است. استاد الماسی به فیلمی اشاره می کند که فردی ثروتمند چطور در منجلات فساد و بی بندباری گرفتار شده و سرشار از مشکلات اخلاقی است و در مقابل او فردی فقیر و با ایمان حضور دارد که بسیار پاک است و داستان از این قرار است که دختر فرد فقیر ، دختر فرد ثروتمند را به قتل رسانده و پدر ثروتمند او حاضر نیست رضایت دهد که دختر فرد فقیر اعدام نشود.

استاد الماسی به زیبایی صحنه های موجود در این فیلم را توصیف رده و توضیح می دهد که چگونه در فیلم ها افراد ثروتمند را در نظر مخاطبین منفور نشان داده و موجب شکل گیری باور های غلط پیرامون ثروت می شوند.

وقتی فیلم هایی با این مضمون بسیار مورد استقبال قرار می گیرد نشان دهنده ی این است که تمامی افراد جامعه با این افکار همراه هستند و این باور غلط شکل می گیرد.

باورهای ما شرایطی را برای ما رقم می زند که همان باورها برای ما اتفاق می افتد. بنابراین اگر ما در جواب موضوع انشا می نویسیم علم بهتر است، برای این است که اطرافیان و جامعه به ما گفته اند که ثروت خوب نیست.

افراد زیادی وجود دارند که ثروتمند بوده و افراد خوب و فرهیخته ای هستند. هستند افرادی که ثروتمند هستند و به خدا نزدیک هستند . اما چون در باورهای ما به وجود آمده که ثروتمندان افراد خوبی نیستند.

نکته ی جالب این است که ثروت اخلاقیات افراد را برجسته تر می کند. فردی که بخشنده باشد وقتی ثروتمند شود، بخشندگی اش برجسته می شود. و اگر اخلاق بدی داشته باشد، اخلاق بد او برجسته می شود.

بهترین راهکار که باعث موفقیت شما می شود، کنار گذاشتن تلوزیون و ندیدن تلوزیون است، ندیدن تلوزیون نتایج بسیار مفیدی در روند تغییر باورهای ما خواهد شد.

ثروت بدون علم بدرد نمی خورد، علم بدون ثروت نیز بدرد نمی خورد. هر دو مثبت هستند و در کنار هم خوب هستند. اصلا این دو نباید با هم مقایسه شوند، بلکه همیشه باید باهم باشند.

 

دانلود مخصوص کاربران عضو سایت است. برای نمایش لینک دانلود باید در سایت عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید !

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۸

مطالب دانلودی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *