شکل گیری باورها و تاثیرات بسیار مهم آن ها بر جنبه های مختلف زندگی

شکل گیری باورها و تاثیرات بسیار مهم آن ها بر جنبه های مختلف زندگی

شکل گیری باورها تاثیر مهم و اساسی بر جنبه های مختلف زندگی دارد. بسیار مهم است که ما در شکل گیری باور هایمان چقدر حساسیت به خرج می دهیم.

شکل گیری باورها

در این مقاله به پیوست فایل صوتی که قرار داده شده است. پیرامون چگونگی شکل گیری باورها و ارتباط آن ها با قانون جذب با استفاده از مثال ، داستان و هر چه موجب درک روشن تر شما از موضوع خواهد شد، پرداخته شده است.

شکل گیری باورها چه تاثیری در قانون جذب دارد؟

قانون جذب به زبان ساده می گوید شما به هر آن چه که توجه کنید اساس آن موضوع را به زندگی خود دعوت می کنید. برای مثال اگر به فقر توجه کنید ، فقر را به زندگی خود دعوت کرده اید. ما باید به هر آن چه دوست داریم توجه کنیم، و اینگونه پول ، ثروت، سلامتی و جنبه های مثبت زندگی را به سمت خود جذب نماییم.

خداوند در قرآن می گوید: ما سرنوشت قومی را تغییر نمی دهیم مگر اینکه خودشان بخواهند . بنابر این ما با اختیاری که خداوند برایمان قرار داده است ، خود انتخاب کننده ی خوشبختی و یا عدم خوشبختیمان خواهیم بود.

افراد ضعیف و افراد بی اراده معمولا با آوردن بهانه هایی مانند قسمت نبود و یا تقدیر نبود خودشان را توجیه می کنند. ما باید باورهای غلط این چنینی را از خود دور کنیم. ما خودمان مسئول کارهای خودمان هستیم. بنابراین باتوجه به قانون جذب باید به موارد دلخواه و مثبت فکر کنیم. و افکار مثبت را موجب شکل گیری باورها ی خود کنیم.

با توجه به احساسمان متوجه می شویم که فکر ما مثبت است و یا خیر. اگر در هنگام فکر کردن به موضوعی حال خوبی به ما دست ندهد. بنابراین آن موضوع با وجود اینکه در ظاهر برای ما مثبت تلقی می شود. در واقع مورد دلخواه ما نباید بود. برای روشن شدن این موضوع در فایل صوتی مثال های بسیار ساده و گیرایی آورده شده است. بنابراین رجوع ما به احساسمان نشان دهنده ی مطلوب بودن یا نبودن خواهد بود. اگر به موضوعی اندیشیدید و حالت مسرت و شادی برایتان به وجود آمد. این موضوع مورد دلخواه شما خواهد بود. بنابراین باورهای مثبت تاثیر زیادی در جذی های مثبت برای شما خواهد داشت.

باور چگونه شکل می گیرد؟

هر آن چه که بارها برای ما تکرار شود. مانند نوشته، قانون، مطلب و … کم کم به شکل گیری باورها ی ما تبدیل خواهد شد.

برای مثال شاید کسی قصد داشته باشد کسب و کاری را آغاز کند و اطرافیان بارها به هر طریقی از روی دلسوزی نکات منفی مربوط به آن حرفه را متذکر شده باشند. کم کم این نکات به دلیل تکرار زیاد تاثیر نامطلوبی بر افکار او گذاشته و تمرکز او بر روی نکات منفی موجب ضرر عینی فرد خواهد شد. بنابراین اطرافیان ناخواسته باعث ایجاد باور منفی در ذهن او شده اند.

باورهای منفی چگونه شکل می گیرند؟

هر حرف، نکته، کلیپ، فیلم و … موردی که شما در اطرافتان با آن برحورد کنید و آن اختیار را از شما سلب کرده و موجب شود که شما به این باور برسید که یقینا اتفاق تلخی در راه است و حتما چنین خواهد شد. این یک باور محدودکننده است و این موضوع با عدل خداوند در تضاد است. بنابراین باورهای منفی به این شکل ایجاد می شوند.

باورهای مثبت چگونه شکل می گیرند؟

هر آن چه در اطراف ما موجب قدرت دهی ما شود و به ما متذکر شود که به دلیل اختیاری که دارید می توانید سرنوشتتان را خودتان تغییر دهید و به شما احساس شادی و حس قدرت دهد، باور مثبت می باشد.

برای مقابله با باورهای منفی باید زمانی که در اطراف ما انرژی منفی در حال شکل گیری است، باورهای مثبت را به سرعت جایگزین کنیم. قوانین جذب بسیار ساده و ثابت است. قوانین کائنات می گویند من به هر آن چه که توجه کنم همان موضوع وارد زندگیم خواهد شد.

اگر یاد بگیریم به مسائل مثبت توجه کنیم و مثبت اندیش باشیم در مسیر درست قرار گرفته ایم. اگر به موارد دلخواهمان توجه نماییم، شرایط خوب و عالی را برای خود رقم خواهیم زد. فقط دانستن این مسائل مهم نیست. در صورتی که قوانین جذب را بدانیم و عمل نکنیم. تاثیری در زندگی ما نخواهد داشت. زندگی خود را در دست بگیرید . چرا که شما خالق زندگی خود هستید.

در ادامه سایت آکادمی الماسیان فایل صوتی این مبحث آموزشی را برایتان قرار داده است.

دانلود مخصوص کاربران عضو سایت است. برای نمایش لینک دانلود باید در سایت عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید !

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۸

مطالب دانلودی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *