دلسوزی و همدردی و رابطه ی آن با قانون جذب؛ چگونه با افراد نیازمند برخورد کنیم؟

دلسوزی و همدردی و رابطه ی آن با قانون جذب؛ چگونه با افراد نیازمند برخورد کنیم؟

در این فایل صوتی پیرامون بحث دلسوزی و همدردی صحبت شده است و گفته شده که وقتی فردی را می بینیم که در حال تکدی گری و دست فروشی است چه واکنشی در درون شما ایجاد می شود و آیا این واکنش در مسیر قانون جذب مفید است و یا خیر.

آیا دلسوزی در برابر افراد نیازمند درست است؟

بسیاری از افراد وقتی می بینند که کسی نیازمند است بسیار ناراحت می شوند و برایشان واقعا سخت است. حال سوال این جاست که آیا این عملکرد درست است؟ برای مثال دختربچه ی کم سنی را می بینیم که در اواخر شب در خیابان ها گل می فروشد. در این لحظه ما علاوه بر این که از آن گل می خریم و به نوعی به او کمک می کنیم ناراحت می شویم و حال روحیمان دگرگون می شود. و پس از آن به زمین و زمان بد و بیراه می گوییم و حرص میخوریم. این همان حسی است که تمامی ما تجربه کرده ایم.

دلسوزی

در قانون جذب اعتقاد بر این است که وقتی افراد نیازمند را می بینیم نباید به این شکل همدردی و دلسوزی کنیم و این تماما فرکانس منفی است که به سمت کائنات میفرستیم. ممکن است در این لحظه شما در برابر قانون جذب گارد گرفته و بگویید که مگر ما قلب و احساس نداریم و ما وظیفه داریم به نیازمندان کمک کنیم. اما این حس دلسوزی و همدردی ما کاری برای او نخواهد کرد. و نه تنها کاری برای شخص نیازمند نمی کند بلکه اوضاع را برای خودمان نیز بدتر می کند. چرا که دلسوزی برای افراد دارای مشکل موجب توجه ما به چیزی که نمی خواهیم می شود و همان موضوع طبق قانون جذب وارد زندگی ما می شود.

ممکن است اینجا سوالی پیش آید که بگویید پس انسانیت چه می شود؟ وقتی ما دلسوز کسی باشیم فقط ضرر برای خودتان دارد و کمکی به او نمی کند. وقتی شما در حال تماشای فردی هستید که نیازمند است و دستفروشی می کند و ضعیف است ما درون زندگی او نیستیم. نمی دانیم که او چه باوری داشته و چه فرکانسی فرستاده که اینگونه شده است. منظور ما این نیست که به او کمک نکنیم. بخشش یکی از اصول قانون جذب است و در فایل های صوتی بعدی پیرامون آن صحبت خواهد شد. منظور این است که اگر با باور غلط و توجه به مشکلات او و احساس غم و اندوه برای او دلسوزی کنیم نه تنها به او کمک نخواهیم کرد بلکه به ضرر ما نیز هست.

ممکن است اگر اصل ماجرای زندگی آن فرد را می دانستیم باورمان نسبت به شرایط او عوض می شد. بنابراین با مشاهده ی یک صحنه از زندگی یک فرد حال و احساسات شما دگرگون و منفی خواهد شد و شاید به عدالت خدا شک کنید. عدالت خداوند هیچگاه اشتباه نمی کند.

اصل موضوع این فایل صوتی این است که نباید ما به غیر دلخواهمان توجه نشان دهیم. چرا که غیردلخواه وارد زندگی ما خواهد شد. اگر می خواهید کمک کنید با دید مثبت این کار را انجام دهید. باید به عدل خدا اعتماد داشته باشید.

اگر فرد معتادی از شما تقاضای کمک کرد، با توجه به باور و فرکانسی که فرستاده است در این موقعیت قرار گرفته است. خاستگاه بخشش شما بسیار مهم است . باید با این دید کمک کنید که من می بخشم چون خدا دوست دارد، می بخشم چون خدا به من بخشیده و… نباید با این دید ببخشید که پس عدل خدا کجا رفته است ؟ این تفکر غلطی است و بار معنایی بسیار منفی دارد.

باید بگوییم : خدایا تو به من بخشیدی و من هم دارم می بخشم. اگر در لحظه ای که به فردی کمک می کنید دلتان برای او بسوزد به هر آن چه که دلخواه شما نیست توجه نشان دهید، طبق قانون جذب همان را وارد زندگی خود کرده اید.

بسیاری از افراد به خاطر همین دلسوزی ها ضربه های فراوانی خورده اند. ما نمی توانیم کسی را وارد مسیر جذب قرار دهیم، تا وقتی که خودش نخواهد.

حرف ما این نیست که انسانیت نداشته باشید. نباید انسانیت و وجدان را اینگونه تعریف کرد. دلسوزی کمکی به افراد نکرده و برای شما ضرر خواهد داشت. بنابراین انتخاب با خودتان است. بخشید تا خداوند هم به شما ببخشید. اما نه با دلسوزی…

دانلود مخصوص کاربران عضو سایت است. برای نمایش لینک دانلود باید در سایت عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید !

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۸

مطالب دانلودی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *