هنر برقراری ارتباط موثر با اطرافیان

هنر برقراری ارتباط موثر با اطرافیان

این فایل صوتی در ارتباط با این سوال است که در برخورد با افرادی که باعث می شوند از کوره در رفته و عصبانی شویم چگونه باید رفتار کنیم و با آن ها ارتباط موثر برقرار کنیم.
در اطراف ما انسان های گوناگونی زندگی می کنند و ما با برخی از آن ها ارتباط موثر و خوبی برقرار می کنیم و به نوعی آن ها از نزدیکان و دوستان ما می شوند. اما بسیار پیش آمده که در برخی موارد نتوانیم با شخصی ارتباط موثر برقرار کنیم.
برای مثال ما دو خواهر داریم که با یکی از آن ها ارتباط خوبی داریم و دائما از دست خواهر دیگر ناراحت شده و عصبانی می شویم. به هر حال او خواهر ما است و نمی توانیم برای همیشه ترکش کنیم.
در این فایل صوتی به این نکته ی مهم اشاره شده است که در درون هر شخص ، شخصیت های گوناگونی وجود دارد و طرز برخورد و رفتار ما است که باعث می شود خواهرمان شخصیت درونی عصبانی و بداخلاق خود را به ما نشان دهد.
اگر بتوانیم با خواهر خود ارتباط موثر برقرار کرده و بر رابطه ی بین خود و او مسلط شویم می توانیم بدون هیچ ناراحتی حتی بسیار نیز به او نزدیک شویم.

چگونه ارتباط موثر برقرار کنیم؟

گاهی شما زیاد حال خوبی ندارید و اعصابتان خرد است و یکی از عزیزانتان را می بینید ولی با او خوب رفتار می کنید و اصلا نمی توانید عصبانیتتان را به او نشان دهید . ولی بلافاصله فرد دیگری را می بینید و با او بد رفتار می کنید . تفاوت فرد اول با دوم در چیست . این تفاوت در رفتار فرد اول با شما است . احتمالا فرد اول با شما ارتباط موثر و بهتری داشته است.
اگر می بینید با فردی برخورد می کنید که باشما بحث می کند مقصر شما هستید. چرا که شخصیت خوبی را از او استخراج نکرده اید.
با توجه کردن به نکات منفی هر فرد موجب قدرت گرفتن فردی خواهیم شد که دائما با او بحث می کنیم .
در این فایل صوتی به طور مفصل با مثال های ساده ارتباط موثر توضیح داده شده است .

تمرین برای به وجود آوردن ارتباط موثر

بهتر است که به نکات مثبت افراد توجه نماییم و به این شکل می توان با آن ها ارتباط موثر برقرار کرد. توجه به نکات مثبت می تواند به این شکل باشد که آن نکات را بنویسید و در لحظه ی برخورد با آن شخص نکات مثبت او را به او بگویید. به این طریق می توانید ارتباط موثر و خوبی با او داشته باشید. البته نکات مثبت باید واقعی باشد. به این شکل بازی را در دست گرفته و در رابطه برنده می شوید.
نکات مثبت واقعی فردی را که با او مشکل دارید را ببینید و به آن آدم فکر کنید و در لحظه ی ملاقات با او نکات مثبتش را گوشزد کنید. با توجه به قانون جذب باید با احساس خوب و مثبت به این کار بپردازید.
ما هستیم که باعث می شویم قسمتی از فرد با ما برخورد کرده که عصبانی و بد اخلاق است. خود ما هستیم که به من عصبانی آن فرد قدرت می دهیم.
به این طریق ما بر خود مسلط شده و بر رابطه تسلط پیدا می کنیم.
وقتی نکات مثبت واقعی افراد را به او بگویید خود او متوجه می شود و اگر نکات مثبت باشد خود او می فهمد و ارتباط موثر و خوبی با او برقرار خواهید کرد.

نکته ی مهم این جا است که نباید برای این کار تملق کرده و به او دروغ بگوییم. اگر می خواهید بهتر با این موضوع آشنا شده و کاملا این مبحث از ارتباط موثر را یاد بگیرید فایل صوتی استاد الماسیان که در ادامه آورده شده به شما بسیار کمک خواهد کرد.

دانلود مخصوص کاربران عضو سایت است. برای نمایش لینک دانلود باید در سایت عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید !

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۸

مطالب دانلودی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *