10 گام پست سر گذاشتن تردید

10 گام پست سر گذاشتن تردید

10 گام پست سر گذاشتن تردید

 

زندگی و موفقیت همیشه با هم سر سازگاری ندارند. چیزهایی که به خاطر آنها به سختی کار کرده اید، ممکن است بدون رضایت یا اجازه شما ناگهان تغییر کنند. تردید یک واقعیت در تمامی ابعاد تلاش برای موفقیت به حساب می آید. هنگامی که شرایط به نحو غیرمنتظره ای تغییر می کنند، پشتکار شما است که آن اراده قوی که برای عبور از رنج و بی ثباتی نیاز دارید را به وجود می آورد. هنگامی معنی واقعی پشتکار را درک می کنید که مجبور می شوید بی پروا به سختی کار کنید؛ ناملایمات را بپذیرید و به تلاش ادامه دهید. آنچه در ادامه می آید، روشهای فوق العاده ای برای حفظ پشتکار در میان تردید جهت دستیابی به موفقیت است.

  1. قدرددانی و شکرگزاری

به منظور غلبه بر پیامدهای تردید، روز خود را با شکرگزاری آغاز کنید. هنگامی که روی نعمتی که هم اکنون دارید تمرکز می کنید، سیستم پاداش در مغز شما برانگیخته شده و به شما امید و انگیزه می بخشد. هنگامی که امواجی از اضطراب که به خاطر وضعیت مبهم پیش رو در دل شما می خروشند را در طول روز حس می کنید، به مدت ۳۰ ثانیه روی چیزهایی که می توانید به خاطر آنها شکرگزار باشید تمرکز کنید. این کار می تواند باعث شود که ذهن شما روی چیزهای باثباتی که می توانید به آنها اعتماد کنید تکیه کند و تمرکز خود را از روی آنچه از دست داده اید، نیاز دارید، یا هنوز به آن دست نیافته اید بردارد. به قول ارسطو: “ما همان چیزی هستیم که تکرار می کنیم. بنابراین، کمال یک عمل نیست، بلکه عادت است.” بگذارید شکرگزاری، حکم کمال شما را داشته باشد.

  1. دفتر خاطرات روزانه

ثابت شده است که چند دقیقه نوشتن در صبح و شب، ذهن را پایدار کرده و به آن نظم می بخشد. ذهن شما هیچگاه بیش از زمانی که تحت فشار تردید قرار دارید پریشان نیست. یکی از نام آوران تنیس به نام مارتینا ناوراتیلوا معتقد است که “نوشتن رویدادهای روزانه زندگی، راه خوبی برای جدا کردن آنچه مهم است از موارد بی اهمیت است.” دفترچه خاطرات مانند بافت خاکستری مغز عمل می کند؛ به شما کمک می کند تا ذهن خود را از تفکراتی که فایده ای ندارند برهانید و روی اطلاعات سودمند تمرکز کنید. هنگامی که تحت فشار تردید قرار دارید، داشتن یک نقطه تمرکز، تفکرات پریشان شما را آرام می کند. نوشتن خاطرات، یکی از بهترین روش ها برای تمرکز فکر شما روی راه حل هایی است که از هیچ طریق دیگر قادر به کشف آنها نخواهید بود.

بیشتر بخوانید : ۱۰ عادت که بهبود چشمگیری در زندگی شما ایجاد می کنند

  1. سوال درباره آینده

هنگامی که برای حرکت به سوی کاربعدی روزانه، وضعیت روحی، طرز تفکر یا موقعیت مبهم خود تردید دارید، یک روش فوق العاده که می توانید مورد استفاده قرار دهید این است که از سوالات پیش بینی کننده، مانند “چه چیزی امروز را تبدیل به روز فوق العاده ای می کند؟” استفاده کنید. سوالاتی از این قبیل درباره آینده، این قدرت را دارند که فورا نگرش شما را تغییر داده و به شما امید ببخشند. اگر برای تبدیل امروز به یک روز فوق العاده، چیزی که لازم بود را در اختیار داشتید، آن آیتم ضروری چه بود؟ آن را روی کاغذ بیاورید. اپرا وینفری معتقد است که “برای به دست آوردن، باید اعتقاد داشته باشید.”

  1. عوامل حواس پرتی مثبت

اگر فورا نظم و ترتیب در کار به وجود نمی آید، از این زمان انتظار برای سر و سامان دادن به چیزهایی که مرتبا به تعویق انداخته اید استفاده کنید. نظم بخشیدن به آشفتگی ها توجه شما را روی آن چیزی که توسط شما قابل کنترل است متمرکز می کند، درحالیکه معمولا بخاطر چیزهایی که هنوز از کنترل تان خارج است احساس نگرانی می کنید. سوز اورمان می گوید: “به هم ریختگی های کاری شما نیز مانند کمد لباس تان هر از چندگاهی نیاز به خانه تکانی دارد، و پیامد این کار از رضایت ذهنی ناشی از منظم بودن فراتر می رود.” هنگامی که به امور سر و سامان می دهید، در واقع به درون خود نظم می دهید؛ انگار روغن موتور خودتان را عوض کرده باشید. معمولا کارهای زیادی باید انجام شوند که به تعویق می اندازید، با اینحال، پس از انجام آنها ۱۰۰% احساس بهتری خواهید داشت، احساس سبکی به شما دست می دهد، حس می کنید مفید بوده اید و گویی فضایی برای ظاهر شدن چیزهای تازه و بهتری را در زندگی خود باز کرده اید.

  1. جملات تاکیدی

استفاده از جملات تاکیدی درباره خواسته هایتان باعث می شود که مغز شما از درون، اعتقاد به توانمندی برای ایجاد نتایجی که مطلوب تان است را به شما القا کند. ممکن است همین امروز به خواسته هایتان نرسید، اما ثابت شده است که انتظار چیزی را داشتن، احساس شادمانی را افزایش می دهد؛ زیرا این امید را به شما القا می کند که هنوز چیزهای بهتری در راه هستند. این امید به شما کمک می کند تا پشتکار خود را حفظ کنید. جملات تاکیدی خود را بنویسید. با این کار، تغییراتی که می خواهید را از درون به وجود خواهید آورد. قهرمان بزرگ، محمد علی کلی می گوید: “این تکرار تاکید است که به اعتقاد منتهی می شود، و هنگامی که آن اعتقاد به یک عزم راسخ تبدیل شود، اتفاقات خوب پشت سر هم رخ می دهند.”

 

  1. برد پروژه (Project board)

تهیه یک برد پروژه به شما کمک می کند تا در عین حالی که کار معمول خود را انجام می دهید، بازده کار را افزایش دهید. استیو بلانک که کارآفرین و توسعه دهنده جنبش Lean Startup است معتقد است که بردهای پروژه به شما کمک می کنند تا “روی پاداش نهایی کار تمرکز کنید، نه موانع.” برد پروژه، تصویری از معیارهایی که نیاز به توجه و صرف زمان دارند را پیش روی شما قرار می دهد. داشتن بیش از یک پروژه برای شما گزینه هایی فراهم می کند. مغز، عاشق گزینه های مختلف است، چرا که باعث می شوند خلاق، مشغول و فعال باشد. فعلا پروژه ای که باعث تاخیر، تردید یا استیصال شما می شود را متوقف کنید و انرژی خود را روی ابعاد دیگر آن پروژه متمرکز کنید، یا روی چیز دیگری که محتاج توجه شماست کار کنید. هنگامی که احساس می کنید روی چیزهای دیگر کنترل ندارید، حفظ تمرکز روی حرکت به جلو باعث آرامش ذهن شما می شود.

  1. به سلامتی خود اهمیت بدهید

هیچ چیز نمی تواند به سرعت تندرستی و فعالیت، یک روز بد را به روز خوبی تبدیل کند. هر چه تندرست تر باشید، برای کارهای پیش روی خود آمادگی بیشتری خواهید داشت. هنگامی که از نظر جسمانی به خود فشار می آورید، قدر قدرت عاطفی خود را بیشتر متوجه می شوید. الکس توسانت که مربی بولینگ است مرتبا می گوید: “متوقف نشوید، در هر کاری حداکثر تلاشتان را به کار ببندید.” هنگامی که تحت فشار تردید قرار می گیرید، این طرز فکر را در خودتان حفظ کنید که رهاکردن کار در بین گزینه های پیش روی شما نیست.

  1. فقط در مورد موضوعات مثبت صحبت کنید

اگر تنها درباره چیزهایی که اتفاق نمی افتند، کاری که تاثیر ندارد، آنچه به دست نیاورده اید و اینکه چقدر همه چیز ناعادلانه است صحبت کنید، وضعیت مبهم شما بهتر نخواهد شد. هرچه بیشتر روی موارد مثبت تمرکز کنید، زبان شما مثبت تر خواهد شد، روزتان مثبت تر خواهد شد و تلاش برای رسیدن به آنچه می خواهید آسانتر می شود. در وضعیت های ناخوشایند، به دنبال موهبت ها و نعماتی باشید که در همان وضعیت نامطلوب وجود دارد. جو اوستین می گوید: “درباره مشکلاتتان صحبت نکنید، با مشکلاتتان صحبت کنید!” هنگامی که گفتگوهای درونی شما، به جای اینکه مملو از اعتراض و ناامیدی باشند، عمل-محور هستند، می توانید فرصت هایی که در موقعیت های نامطمئن وجود دارد را مشاهده کنید.

  1. اعتماد

اگر چیزی در همین لحظه روی نمی دهد، به این معنی نیست که هیچ وقت اتفاق نخواهد افتاد. جورشدن همه چیز نیاز به زمان دارد، درک برخی چیزها زمان می برد و برخی چیزها در طول زمان آشکار می شوند. وقتی چیزی واضح نیست، رهایش کنید. قاعده زندگی خود را روی “اجازه دادن” بنا کنید. وقتی به برخی موارد اجازه می دهید که اتفاق بیفتند، فضایی باز می کنید تا همانجایی که می خواهد قرار بگیرد. هنگامی که احساس می کنید می خواهید شرایط را محکم در دست خود بگیرید و کنترل کاملی داشته باشید، سعی کنید وضعیت را به حال خود واگذار کنید و اجازه بدهید آنچه باید اتفاق بیفتد. روحانی شناخته شده، اکارت تول می گوید: “رهاکردن به نیروی بسیار بیشتری از نگه داشتن نیاز دارد.” اغلب، بهترین رویدادها هنگامی روی می دهند که فشاری بر آنها تحمیل نشده باشد.

  1. طاقت بیاورید و بپذیرید

زندگی دشوار است. همه چیز همیشه مطابق با میل شما پیش نخواهد رفت. تفکر مثبت همه چیز را حل نخواهد کرد، اما می تواند جلوی توقف شما را بگیرد. همانقدر که دستاورد و کامیابی در موفقیت اهمیت دارند، شکست و پذیرفته نشدن نیز حائز اهمیت هستند. شکست و تردید یک نیروی مخالف برای مبارزه هستند که شما را قوی تر و انعطاف پذیرتر می کنند. گاهی آنچه برای موفقیت مهم است، حرکت به سمت جلو و صبرنکردن برای رد شدن است. اگر مورد پذیرش قرار نگرفتید، این را بپذیرید و راه دیگری برای رسیدن به هدف خود پیدا کنید. تفاوت بین یک روز ناخوشایند، تغییرات ناخوشایند و زندگی ناخوشایند را درک کنید. داستان شما هنوز تمام نشده است.

 

 

پایان مقاله ی ” 10 گام پست سر گذاشتن تردید”./

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۸

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *