۵ حقیقت درباره ی هدف گذاری

۵ حقیقت درباره ی هدف گذاری

۵ حقیقت درباره ی هدف گذاری

 

۵ نکته زیر برای هدف گذاری می تواند کارتان را برای هدف گذاری و رسیدن به اهدافتان ساده تر کند:

۱-اهداف مشخص و واقع گرایانه بهترین هستند. وقتی زمان تغییر می شود، افرادی موفق هستند که اهداف واقع گرایانه و مشخص می گذارند. مثلا این هدف که «تمامی بطری های پلاستیکی، نوشابه و روزنامه های دور ریخته شده را بازیابی می کنم» هدفی بسیار قابل انجام تر است تا این هدف که «برای حفظ محیط زیست، فعالیتم را بیشتر می کنم». چسبیدن به هدف اول که مشخص است بسیار کار راحت تریست.

۲-تبدیل شدن یک تغییر به عادتی همیشگی، زمان می برد. احتمالا یکی دو ماه طول می کشد تا هر تغییری (مثلا یک ساعت زودتر بیدار شدن و ورزش کردن در صبح) تبدیل به بخشی از زندگی تان شود. دلیل آن این است که ذهنتان نیاز به زمان دارد تا به این تغییر جدید عادت کند.

۳-تکرار یک هدف باعث ماندگاری آن می شود. هدفتان را هر صبح با صدای بلند بگویید تا به خودتان یادآوری کنید که چه می خواهید و برای چه تلاش می کنید. نوشتن هدف کمک بسیار زیادی می کند. هر دفعه که هدفتان را به خودتان یادآوری می کنید، به ذهنتان آموزش می دهید که آن هدف را انجام دهد.

۴-راضی نگه داشتن دیگران جواب نمی دهد. کلید ایجاد هر تغییری این است که خواست انجام آن را در درون خودتان بیابید. یعنی این تغییر را ایجاد می کنید چون خودتان می خواهید نه این که دوست دختر/پسرتان، مربی تان، والدینتان یا کس دیگری این تغییر را می خواهد. اگرچه برای برخی سخت تر است که به خاطر خودشان کاری انجام دهند و انگیزه ی خود را حفظ کنند.

۵-موانع به معنی شکست نیستند. خطاها و شکست های کوچک در واقع بخشی از فرایند یادگیری برای تغییر فکرتان به طرز فکری جدید است. ممکن است مجبور شوید چند بار تلاش کنید تا به هدفتان برسید. اما این ها مشکلی ایجاد نمی کند. عادی است که وقتی در حال ایجاد تغییر هستید چند باری خراب کنید یا برای مدتی کار را رها کنید. بنابراین به یاد داشته باشید که هر کسی ممکن است شکست بخورد و نیاز نیست خود را به خاطرش تنبیه کند. فقط برخیزید و به مسیر برگردید.

 

 

پایان مقاله ی ” ۵ حقیقت درباره ی هدف گذاری ” ./

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۸

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *