رمز موفقیت کارآفرینان از زبان بنیان گذار لینکدین

رمز موفقیت کارآفرینان از زبان بنیان گذار لینکدین

 رمز موفقیت کارآفرینان از زبان بنیان گذار لینکدین

 

موفق شدن آسان بدست نمیآید. برای موفق بودن باید سخت تلاش کرد. اگر به فعالیت تجاری خود اهمیت میدهید، بدون آشنایی با قوانین تجارت و بدون داشتن اطلاعات کافی در این عرصه، دست یافتن به موفقیت های بزرگ امکانپذیر نخواهد بود. نشستن پای سخن بزرگان این عرصه و شنیدن تجربیات و رموز کارها آنها میتواند بسیار اثر بخش باشد.

مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد لینکدین را به مبلغ 26.2 میلیارد دلار خریداری کند و با این کار بزرگترین خرید خود را در تاریخ رقم زد و گام محکم و استواری را در جهت شبکه های اجتماعی تجاری برداشت. بنیانگذار و رئیس پیشین اجرایی این شرکت؛ رید هافمن 13 سال پیش لینکدین را با دعوت 350 نفر از مخاطبین خود برای پیوستن به این سرویس شبکه اجتماعی آغاز نمود، در حال حاضر این شبکه علاوه بر 105 میلیون کاربر فعال در ماه، 433 میلیون عضو دارد. لینکدین به مرکزی آنلاین برای متخصصین صاحب حرفه تبدیل شد تا از فرصتهای شغلی موجود مطلع شوند و همین موضوع از آن یک سرویس ارزشمند برای استخدامهای اجرایی ساخت و گنجینه ای از داده ها را در اختیار آن قرار داد که کمتر شرکتی از این امکان برخوردار است.

-1 هدف گذاریهای بزرگ

مهم نیست که کسب و کار نوپای شما به دنبال ایده های بزرگ است یا ایده های کوچک، رنج و سختی که باید در این راه تحمل کرد به یک اندازه است. پس چرا هدفهای بزرگ را انتخاب نکنیم؟ بزرگ یعنی چه؟ یعنی یک محصول یا سرویسی که میتواند بازار خاصی را به وجود بیاورد و یا اینکه بازار را در دست بگیرد.

-2 به دنبال “نوآوریهای تحول آفرین” باشید

اگر قصد دارید کار جدیدی را آغاز کنید، از خودتان بپرسید: “چه کاری میتوانم انجام دهم که پیش از این نمونه اش وجود نداشته و یا امکانش نبوده است؟” آیا سرویس یا محصول جدید من میتواند جایگزین بازار فعلی شود یا بازار جدیدی خلق کند؟ و موفق شوم؟

وقتی هافمن لینکدین را بنیانگذاری کرد، صنعت فن آوری در یک بحران عمیق بود. او به تمام فرصتهای که اینترنت ایجاد میکرد به خوبی توجه کرد و این ایده در ذهنش نقش بست که بالاخره هر فردی به یک پروفایل شغلی آنلاین نیاز دارد. نوآوری این کار در آنجا بود که افراد به جای آن که منتظر پاسخ از سوی شرکتها و یا وبسایت هایی باشند که فرم تقاضای کار را در آنجا پر کرده اند، میتوانستند مستقیما به بهترین فرصتهای شغلی دسترسی داشته باشند.

-3 ساخت شبکه ای که بتوانید با آن محصول خود را تقویت کنید

مردم تصور میکنند که پشت هر شرکت نوپای بزرگ، یک کارآفرین با یک ایده عالی قرار دارد. واقعیت این است که شرکتهای بزرگ توسط تعدادی از افراد با استعداد شکل میگیرند که توسط شبکه های تقویت کننده محاصره شده اند. موفقترین کارآفرینان معمولاً از مشاوران، سرمایه گذاران، همکاران و ارتباط با مشتریان استفاده میکنند.

-4 خودتان را برای بهترین ها و بدترین ها آماده کنید

گاهی اوقات کارآفرینان از رخ دادن اتفاقهای خوب شگفت زده میشوند، آنها باید با تغییر برنامه های خود از این فرصتهای پیش آمده استفاده کنند. تا میتوانید دور و بر خودتان و شرکت تان ماموران اطلاعاتی داشته باشید. بخشی از برنامه ریزی شما باید در مواجه با مواردی باشد که انتظارشان را ندارید. و اگر اقدامات شما در آن زمینه کارساز نشد، از خودتان بپرسید: “نقشه بعدی من چیست؟”

-5 انعطاف پذیری خود را تداوم ببخشید

بسیاری از مشاوران کارآفرینی توصیه میکنند: “سمج باشید؛ چشم انداز خود را حفظ کنید!” یا “اطلاعات محور همه چیز هستند؛ زمان تغییر را بدانید!” اما در واقع سخت است که هم روی چشم انداز خود پایداری کنید و هم انعطاف پذیر باشید. اما من توصیه میکنم یک انعطاف پذیری مداوم و پایدار را پیشروی خود داشته باشید و سعی کنید این وضعیت را تداوم ببخشید.

-6 راه اندازی زودتر از موقع

بنا به گفته هافمن: “مگر این که استیو جابز” باشید، و گرنه احتمال این که کارآفرینان هم در مورد محصولات شان دچار اشتباه شوند وجود دارد، و حتی ممکن است تا زمانی که محصولات شان در اختیار مردم قرار میگیرند، متوجه اشکال کار خود نشوند. وی میافزاید که وقتی در حال راه اندازی لینکدین بوده، یکی از هم بنیانگذاران این سرویس از وی خواسته تا زمانی که ویژگی “تماس یاب” راه اندازی میشود، صبر کند؛ اما مشخص شد که این کار لازم نبود. لینکدین هنوز هم بعد از 8 سال این ویژگی را اضافه نکرده است.

-7 مشتاق باشید

اهداف متعالی داشته باشید، اما مراقب اعتماد ها و باورهای کورکورانه در نظریه های خود باشید. این که سعی کنید تا جایی که میتوانید زود شروع کنید، مهم است به این خاطر که یاد بگیرید که مشتریان شما چگونه از محصول و سرویس شما استفاده میکنند. همچنین مهم است معیارهایی را بدانید که مشخص میکنند که آیا دیدگاه ها و آرزوهای تان مطابق با اهداف تان پیش میروند. باید بازخوردهای شبکه خود را دریافت کنید تا بدانید که آیا باید بر سر هدف، محصول و یا سرویس خود باقی بمانید. به عبارت دیگر ذوق و اشتیاق خود را حفظ کنید اما همیشه به دنبال چشم اندازهای خوب در نحوه کار خود باشید. برای نو آوران خلاق بسیار آسان است که مجذوب داستان خودشان شوند، به جای آن که یاد بگیرند به کدام سو باید حرکت کنند.

8- داشتن یک محصول خوب مهم است، اما داشتن یک ایده فوق العاده برای توزیع محصول مهمتر است

هافمن میگوید: “شما میتوانید یک محصول فوق العاده بسازید اما هیچکس متوجه آن نشود. توزیع محصول خود را اساس کارتان قرار دهید.”

-9 توجه زیادی به فرهنگ داشته باشید و استخدامها را از همان ابتدای کار انجام دهید

بنا به گفته هافمن، اولین استخدام ها فرهنگ شما را میسازند، پس این کار را به خوبی انجام دهید. اولین افرادی که استخدام میکنید؛ افراد بعدی را استخدام میکنند و این حلقه ادامه می یابد. عقل این طور حکم میکند که شما برای شرکت نوپای خود به کسانی نیاز دارید که حداقل 10 سال تجربه داشته باشند. آموزه های 10 سال پیش یک فرد باهوش امروز به درد شما نمیخورد، شما در حال حاضر کارهایی انجام میدهید که در 10 سال گذشته امکان انجام آنها وجود نداشت و جهان و چشم انداز رقابتی با سرعت نور در حال تغییرند. آنچه شما واقعاً نیاز دارید افرادی هستند که بتوانند سریع یاد بگیرند.

10- قوانین کارآفرینی، نه قوانین طبیعت

به قوانینی که دیگران تنظیم کرده اند؛ زیاد توجه نکنید. کارآفرینان نو آوراند. وقتی اولین بار کاری را انجام میدهند، موفق هستند. گاهی اوقات برای انجام برخی کارها مجبورید این قوانین را دور بزنید. کارآفرینان گاهی اوقات قوانین جدید تنظیم میکنند.

 موفق شدن راحت است

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۸

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *