۲۰ نکته طلایی افراد موفق (قسمت سوم)

۲۰ نکته طلایی افراد موفق (قسمت سوم)

در دو قسمت اول و دوم ،۲۰ نکته از خصوصیات افراد موفق، ما به ۱۰ نکته اشاره کردیم  و گفتیم که برای موفق شدن باید از افراد موفق الگو گرفت. شاید بپرسید که این افراد موفق خود این نکات را از کجا آورده اند. در پاسخ باید بگوییم که همیشه افرادی در دنیا حضور دارند که اولین ها هستند. و سیستم جهانی به گونه ای طراحی شده که همیشه الگویی برای دیگران وجود داشته باشد. مثلا، همه مردم نتوانستند لامپ را اختراع کنند. بلکه فقط یک نفر به اسم ادیسون توانست که با تکیه بر دانش و تلاش خود به این موفقیت دست یابد. بنابراین او الگوی بسیاری از دانشمندان آینده شد. در ادامه به چند مورد از نکاتی که در خصوص خصوصیات افراد موفق در قسمت های قبل گفته شد اشاره میکنیم:

  • از قید و بند زمان خارج شوید
  • از ترغیب خود غافل نشوید
  • فهرست کارهای روزمره خود را دست کاری کنید
  • از یک مربی کمک بگیرید
  • آب بنوشید
  • بخشنده باشید
  • و….

با ۵ نکته طلایی دیگر از خصوصیات افراد موفق با ما باشید

خصوصیات افراد موفق

 

نکته طلایی یازدهم: ذهن خود را از بهم ریختگی خلاص کنید

مقدار مشخصی بهم ریختگی برای «یک ذهن خلاق» قابل قبول است، اما در مواقعی -چه شما متوجه شوید یا خیر- همین به هم ریختگی ها موجب می شود تا گسستگی تفکرات به هم بریزد و خود به عاملی برای حواس پرتی بدل شود. از عمده خصوصیات افراد موفق این است که همیشه دور برشان خلوت و تمیز است لذا بهتر است محیط اصلی کار خود را تر و تمیز نگه دارید و از بهم ریختگی اجتناب کنید تا فضای کافی برای تفکرات سازنده داشته باشید. مطمئنا پس از تمیز کردن محیط کارتان، از کار در اتاقی منظم و نتیجه ای که بدست می آید شگفت زده خواهید شد.

نکته طلایی دوازدهم: کمتر رانندگی کنید

استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی و کمتر پشت رُل نشستن نه تنها صرفه جویی قابل ملاحظه ای از بابت هزینه سوخت و استهلاک و سایر هزینه های جانبی خودرو خواهد بود، بلکه شما را از دردسرهای رانندگی در شلوغی شهر و تصادف احتمالی و گرفتاری های بعدی خلاص می کند. بهتر است کمی از پیاده روی یا حتی دوچرخه سواری کمک بگیرید یا مشت و مال های مجانی واگن های مترو را از خود دریغ نکنید! همه این کارهای جایگزین می تواند جرقه هایی از خلاقیت را در ذهن شما روشن کند، از زوال عقل پیشگیری کرده و حتی اسباب انبساط خاطرتان را مهیا سازد! اگر باور ندارید یک بار خطوط تندروی اتوبوس (بی آر تی) یا مترو را حتی در ساعات غیر شلوغ روز تجربه کنید.

نکته طلایی سیزدهم: نیازها را شناسایی کرده و راه حل های تازه ابداع کنید

تابحال شده با خود بگویید «کاشکی دستگاهی بود که می توانست…:»؟ اگر چنین است شما یک نیاز بالقوه را شناسایی کرده اید و اگر آستین همت را بالا بزنید، می توانید ابزاری کاربردی و احتمالا پرفروش را ابداع کنید. این خلاقیت های پول‌ساز محدود به ساخت وسیله های جدید نیست و در حوزه خدمات نیز نوآوری و خریدار خوبی دارد. مهمترین نکته این است که بتوانید برای این نیاز یک راه حل خوب و جدید و خلاقانه بیابید؛ راه حلی که ارزش خرید داشته باشد. چون بسیاری از افراد تنها زمانی حاضرند دست در جیب مبارک ببرند که واقعا مجبور به این کار باشند. در بین خصوصیات افراد موفق شاید این یکی از مواردی باشد که این افراد سریعاً از آن استفاده کرده و آن را تبدیل به یک موقعیت پول ساز میکنند.

نکته طلایی چهاردهم: انتقادات را بپذیرید

راستش را بخواهید انتقاد پذیری یکی از مهمترین خصوصیات افراد موفق و ثروتمند است. آنقدر مغرور نباشید که گوش شنوایی برای انتقادات و توصیه ها نداشته باشید. گرچه شنیدن انتقادات کار ساده ای نیست، اما اجازه ندهید این موضوع شما را ناامید کرده و از رسیدن به اهداف بازمانید. پس رو به جلو باشید و تغییرات سازنده در خود ایجاد کنید.

از انتقادات به عنوان یک موتور محرک برای هرچه سریعتر رسیدن به اهداف کمک بگیرید و نقایص خود یا کسب و کارتان را رفع و رجوع کنید.

نکته طلایی پانزدهم: سوال بپرسید

افراد متمول علاقه سیری ناپذیری به رشد دارند. آنها پرسش های فراوانی مطرح می کنند. می توانید از آنها بیاموزید و این خصیصه را در خود پرورش دهید. حتی می توانید هوشمندانه عمل کرده و از اشتباهات و تجربیات دیگران درس بگیرید. بهتر است درباره حوزه کاری خود بیشتر بیاموزید و ارتباط های خوب و قوی با افراد داشته باشید.

 

پایان قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت دوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *