۱۲ عمل صبحگاهی که افراد موفق انجام میدهند(قسمت دوم)

۱۲ عمل صبحگاهی که افراد موفق انجام میدهند(قسمت دوم)

در قسمت قبلی عادات صبحگاهی افراد موفق ما به ۶ نکته مهم و اساسی که افراد مشهور و موفق دنیا در هنگام صبح انجام میدهند اشاره کردیم و گفتیم که اگر شما هم به اینگونه عمل کنید موفقیت یکی از دست آوردهای شما خواهد بود. لذا در ادامه قسمت دوم و پایانی این مقاله ارزشمند را با عنوان برنامه صبحگاهی افراد موفق به شما تقدیم می کنیم، با ما همراه باشید.

برنامه صبحگاهی افراد موفق قسمت دوم

برنامه صبحگاهی افراد موفق

7: وقتی را برای شکرگزاری بگذارید

بکی رایت : من پنح دلیل شکرگزاری ام را در مقاله ام نوشته ام که در طول روز مرا با انرژی مثبت و ذهنی باز و سالم نگاه می دارد. من معتقدم که بازنگری به افکارم و مرتب سازی آنها به ترتیب اولویت و اهمیتشان در زندگی خیلی مهم و مفید است.

چقدر خوب است که شکرگزاری را همیشه انجام دهیم و تنها به آن بعنوان یک برنامه صبحگاهی افراد موفق نگاه نکنیم. اصلا خود این جمله گویای همین است که اگر شکرگزار نباشید موفق هم نخواهید بود. لذا توجه به این نکته بسیار مهم است که افراد موفق بعد از رسیدن به موفقیت انسان شکرگزاری نشده اند. بلکه آنها هربار که طعم شکست را چشیدند باز هم به خاطر داشته هایشان شکر گفتند.

8: معمولی و ثابت قدم باشید

دن مارتل کارآفرین : نرمش، نوشیدنی سبز، مدیتیشن. هر اتفاقی بیفتد اینها نخستین کارهایی است که من صبح ها انجام می دهم. اینها به بازسازی بدنم و ذهنم و هم چنین رساندن سوخت لازم برای به اجرا در آوردن نهایت استعدادم کمک می کنند.

به شخصه کمتر کسی را می شناسم که فرد موفقی باشد و موارد بالا را در برنامه صبحگاهی خود نگنجاند. شما را نمیدانم.

9: دست آوردهای آینده را مجسم کنید

ای جی کومار بنیانگذار انتشارات Limitless  میگوید چشم هایم را به مدت به مدت ده دقیقه می بندم و اهدافم را تصویر سازی می کنم. به حدی حقیقی مجسم می کنم که انگار به راستی به آنها دست یافته ام و تنها تصور نیست. در آن جایگاه هیچ نگرانی، احتیاج به چیزی یا ترس از دست دادنی وجود ندارد و من نامحدودم.

10: صبحانه ی سالم بخورید

هیتر انه کارسون ریس و بنیانگذار  Onboardly در خصوص برنامه صبحگاهی افراد موفق چنین می گوید: برای مدت طولانی کار من بعد از بیدار شدن این بود که خودم رابه موبایلم برسانم تا از رسانه های اجتماعی ام بی خبر نمانم. کمی بعد فهمیدم که اینکار به صورت غریزی و خودکار شده و اگر ادامه یابد به نفع من نیست. امروز، من سعی می کنم یک صبحانه ی سالم بخورم که معمولا شامل پروتین و سبزیجات است (تخم مرغ، سالمون یا مرغ ) البته به همراه یک نوشیدنی گیاهی یا قهوه. این وعده به حدی مرا سیر نگاه می دارد که اگر وعده ی نهارم به تآخیر افتاد، سبزیجات همچنان مرا حفظ خواهند کرد.

11: از خواندن ایمیلتان قبل از خواب خودداری کنید

وقتی در خصوص برنامه صبحگاهی افراد موفق از چاد هالورسن مدیر عامل و بنیانگذار  When I Work سوال شد وی پاسخ داد: من یک ساعت بیشتر بیدار می ماندم تا ایمیل هایم را بخوانم. اینکار را کنار گذاشتم تا بتوانم طول روزم را به موضوعات مهم همان روز اختصاص دهم نه موضوع ایمیل هایم.

12: ذهنتان را پاک کنید و برای امروزتان آماده باشید

برد کریسپ مدیرعامل Maptive می گوید: تمام صبحم را مشغول پاک کردن ذهنم هستم تا با توانم از پس چالش های آن روز بر بیایم. من صبح ها را با ورزش، صبحانه ای سبک و قهوه آغاز می کنم تا کارها را روی غلتک بیندازم. همچنین به نتیجه رسیده ام که موسیقی جاز توانایی رویایی و آمادگی مرا برای مسایل روز جدید بیشتر می کند.

این پیشگامان با دقت سعی کرده اند عادات خود را بر پایه های سالم بگذارند که می دانند آنها را موفق می کند اما اگر همواره صبح های شما بدون برنامه می گذرد چگونه می توانید آنرا بهبود ببخشید؟

آسان ترین راه برای شروع امتحان کردن است. یکی از موارد بالا را که برایتان بهتر به نظر می رسد انتخاب و به مدت یک هفته امتحان کنید و سعی کنید از تاثیرات آن روی عادات خود یادداشت برداری کنید. اگر در هفته ی اول آنهارا مفید یافتید سعی کنید در هفته ی بعد بهبودشان دهید. اگر هم بی نتیجه بود یک مورد دیگر را امتحان کنید.
هیچ فرمول معجزه گری برای بهبود بخشی عادات صبحگاهی شما وجود ندارد تا بگوید چه عادت خاصی برایتان مفیدتر است بلکه بر پایه ی آزمون و خطاست که شما به یک ترکیب موفق دست می یابید که که پایه ی شما را همانند این پیشگامان موفق بهبود می بخشد.

پایان

قسمت اول

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *