۱۲ عمل صبحگاهی که افراد موفق انجام میدهند (قسمت اول)

۱۲ عمل صبحگاهی که افراد موفق انجام میدهند (قسمت اول)

موفقیت اتفاقی پیش نمی آید. رهبران صنعت تنها از تخت خواب بلند نمی شوند تا هرچیزی را از قفسه بردارند و برای صبحانه آماده کنند و بعد به سمت محل کارشان بروند تا هر چه پیش آمد خوش آمد. آنها برنامه ریزی می کنند، آماده می ­شوند و اجرا می کنند. با هم با چند تا از اعمال صبحگاهی افراد موفق آشنا میشویم.
رُی .اف بامیستر روانشناس در کتابش به نام ” عزم راسخ:  پی بردن دوباره به عالی ترین توانایی انسان ” معتقد است: عزم راسخ ما در بامداد به بالاترین حد خود می رسد. همچنین در صبحگاه هورمون پاسخگوی بیداری کورتیزول موج بلند و سریعی از هورمون ها تقریبا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بعد از بیدارشدنمان در کل بدنمان می فرستد که انرژی لازم برای پاسخگویی به نیازهای اولیه و ضروری را به ما می دهد اما بحث  سر قضیه های علمی نیست.

خودِ شما هم به خوبی می دانید که موفقیت در کارهای روزانه به گذراندن صبحی پرانرژی نیاز دارد. اگر صبح هایتان را بیهوده و کسل کننده می گذرانید و آماده هستید که این دوره ی بحرانی را بهبود بخشید، بد نیست باهم به این ۱۲ عمل روزانه ی کارگشا که مدیران مشهور جهانی هم از آنها پیروی می کنند نگاهی بیندازیم:

اعمال صبحگاهی افراد موفق – قسمت اول

تأثیر ورزش در موفقیت

 

۱: مدیتیشن یا مراقبه

نیکول الیزابت مدیر مسئول رشد انجمن سایت Inbound.org در بهبود بخشی اجتماع می گوید: من هر روز صبح مدیتیشن انجام می دهم. چه از طریق یوگا یا تصریح عمل چاکراه ها یا گوش دادن به موسیقی های تبتی. مدیتیشن به پاک شدن ذهن برای تصریح تمرکزم کمک می کند.

شاید انجام مدیتیشن در ایران خیلی مرسوم نباشد اما به جرات میتوان گفت یکیداز اعمال صبحگاهی افراد موفق در کشورهای پیشرفته انجام همین عمل است زیرا باعث بالا رفتن تمرکز و جذب هرچه بیشتر انرژی مثبت میشود.

۲: به اولویت بندی خود توجه کنید

دنی هالارویچ بنیانگذار و مدیرعامل Lemonstand میگوید هرروز صبح، قبل از انجام دادن هر کاری، نرم افزار نوت ( یادداشت برداری) موبایلم را باز می کنم، جایی که ماموریت های مربوط به شغل و زندگی ام را آنجا نوشته ام و آنها را با صدای بلند بازگو می کنم. بعد چند دقیقه در سکوت به پیشامدهای زندگی ام، به پیشرفت هایم و چیزهایی که سپاسگزارشان هستم می اندیشم. سپس مجدداً به دو سه موضوع مهمی که در آن روز می خواهم بدست بیاورم نگاهی می اندازم.

۳: برای روز و هفته تان هدف بگذارید

دن مرفی جانشین توسعه تجاری  Import.io میگوید من برای هدف هفته ام صبح های دوشنبه، دو سه کار مهمی را که باید از ساعت هفت صبح انجام دهم مشخص می کنم. اگر روزی گیج کننده شود ( که تقریباً همیشه هم اینطور است ) می توانم به آن دو سه کاری که مشخص کرده ام نگاهی بیندازم و برای دستیابی بهشان تمرکز کنم.

هدف گذاری نه تنها از اعمال صبحگاهی افراد موفق بشمار میرود بلکه برای هر فردی چه از یک دانش اموز گرفته تا یک کارمند ساده و یا یک مدیر از مهمترین عوامل در پیشرفت و دستیابی به موفقیت است. ساده تر بگوییم اینگونه است که بدون هدف گذاری صبحگاهی یا روزانه موفقیت فقط یک رویا خواهد بود.

۴: برنامه ریزی تان را زیر دوش انجام دهید

کلین متیوز بنیانگذار Content marketer حین دوش گرفتن به طورذهنی هر آنچه را که باید در طول روز انجام دهم برنامه ریزی می کنم. بعد عین همین کار را برای آن چیزهایی که می خواهم انجام گیرد تکرارمیکنم. بعد از آن به سختی تلاش می کنم تا خودم را برای هر آنچه در روز پیش می آید آماده کنم.

۵: ذهن خود را به کار بیندازید

پاول شپیرو مدیر جست و جو میگوید اولین کاری که من صبح ها انجام  میدهم این است که یک نوشیدنی گیاهی که وقت زیادی برای ساختن نمی خواهد می نوشم. هدف این است که من با یک ذهن باز و خلاق چه با کار یا هرچیز دیگری مواجه شوم. من چیزی می خواهم که الهام دهنده و انگیزه بخش من باشد برای رویارو شدن با سیل ایمیل هایی که باید به آنها پاسخ دهم.اگر بتوانید این اندیشه ها را حین آماده کردن صبحانه یا رسیدن به کارتان داشته باشید حتما چیزی بدست خواهید آورد.

متاسفانه عدم تغذیه صحیح یکی از مواردی است که در بین افراد شکست خورده شدیدا رواج دارد و اگر انرا جز واجبترین اعمال افراد موفق ندانید باید بگویم سخت در اشتباهید. بدن شما بدون شک در ابتدای صبح نیاز به سوخت گیری دارد. و اگر این سوخت گیری با نوشیدنی ها و خوراکی های طبیعی شروع شود فوق العاده اثربخش خواهد بود.

۶: یک فنجان قهوه ی عالی بسازید

چاک لنگانکر بنیان گذار  Digital Telepathy میگوید خیلی دوست داشتم بگویم که من هرروز صبح مدیتیشن می کنم اما اینطور نیست. به جای آن، مدیتیشنِ من هر روز صبح یک فنجان قهوه ی عالیست. نه تنها به کلی بدنم را از خواب بیدار می کند، بلکه آن کوبیدن قهوه و دمای بالای آب جوش و انجام دادن اینها با دست خودم، قسمت خلاق ذهنم را بیدار می کند. خیلی جالب است که با همچین کاری صبح خود را شروع کنید.

پایان قسمت اول

قسمت دوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *